• ☎ +420 567 303 782 📱 +420 739 121 448
  • sosmb@sosmb.cz

Z pohledu absolventky

Milá děvčata, milí chlapci,

chtěla bych se s vámi podělit o svou zkušenost s výběrem střední školy.

Po základní škole jsem díky mojí mamince podala přihlášku na střední školu, dnes SOŠ sociální u Matky Boží. V přijímacích zkouškách jsem uspěla a začala studovat. Studium bylo velmi zajímavé, zejména díky praktickým předmětům, jako je například zdravotní nauka. Ve škole jsme se naučili prakticky obvazovou techniku, úpravu lůžka atd… V rámci studia jsme mohli absolvovat sanitářský kurz. V současné době naše škola nabízí také praxi pedagogickou a sociální a v neposlední řadě také rozšířenou hudební a výtvarnou výchovu. Škola není úzce zaměřena jen na jeden obor, což jsme ocenili až ve čtvrtém ročníku, když jsme díky získaným vědomostem a zkušenostem mohli vybírat z velké palety vysokých škol.

Po střední škole jsem zvolila studium a práci ve zdravotnictví, pracovala jsem jako porodní asistentka. Později jsem vystudovala obor "Učitelství zdravotních a sociálních oborů pro střední školy" a nyní jsem se vrátila na svoji školu jako učitelka.

Asi dvě třetiny mých spolužaček se věnují pedagogické činnosti, nebo práci ve zdravotnictví. Střední škola nás velmi dobře připravila pro tyto obory a další vysokoškolská studia.

Zaměření této střední školy poskytuje studentům široký rozhled včetně praxe a to je velice cenná zkušenost.

 

Mgr. Šárka Krajíčková