• ☎ +420 567 303 782 📱 +420 739 121 448
  • sosmb@sosmb.cz

Vytvořil: Lubomír Voneš

Sportovní turistický kurz ve Špindlerově Mlýně

Žáci a žákyně z 3. A a 3. B se v týdnu od 20. do 24. června účastnili sportovně turistického kurzu v Krkonoších.

 

Velkou část pondělí jsme strávili cestou vlaky a autobusem. Odpoledne přišla silná bouřka, a tak se krátké vycházky po místní části Svatý Petr zúčastnila jen hrstka studentů a ostatní sbírali síly na další dny.

 

Za slunného úterka jsme šli po asfaltové silničce kolem drobnějších vodopádů a peřejí až na její konec v Labském dole. Většina studentů chtěla vidět větší vodopády v horní části Labského dolu, a tak jsme s nimi pokračovali k Labskému vodopádu a na Labskou boudu, kde jsme se občerstvili. Zpáteční cestou jsme navštívili krásně položenou boudu Martinovku a přes Medvědí boudu se vrátili na ubytovnu.

19 km, převýšení 710 m

 

 

 

Pěkné počasí nás provázelo i ve středu, kdy jsme šli Dřevařskou cestou na Boudu u Bílého Labe. Menší část studentů pokračovala na prohlídku Čertovy strouhy. Po silničce kolem peřejí a vodopádů Bílého Labe jsme putovali na Dívčí lávku. Téměř všichni studenti si po túře odpočinuli v aquaparku.

včetně Čertovy strouhy 13,5 km, převýšení 480 m

 

 

 

Na vlastní nohy studenti poznali, jak se jinak chodí po asfaltových silničkách a jinak po rovnaných kamenných chodnících. Těch jsme si užili během téměř celého výletu na Sněžku, který proběhl ve čtvrtek za nejteplejšího a nejslunečnějšího počasí. Vyvezli jsme se autobusem na Špindlerovu boudu. Po Cestě česko-polského přátelství jsme kolem skal Slonecznik a ledovcových kotlů Wielkiego i Małego Stawu došli k Domu Slaskiemu. Větrný hřebínek se serpentinami působil na studenty fyzicky i psychicky jako výzva. Všichni ale odmítli počkat pod Sněžkou a naopak úspěšně zdolali její vrchol. Drobné občerstvení v Poštovně následovala větší osvěžovací přestávka na Luční boudě. Přes „padák“ Kozích hřbetů jsme sešli do Svatého Petra do Alpského hotelu, kde nás čekala stejně jak jindy dobrá večeře.

21,5 km, převýšení 580 m

 

 

 

 

 

Pátek jsme strávili náročnou cestou hromadnou dopravou domů.